Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 265/60-R18. Detta Dynamo-däck är av modellen Snow-H MWS01.
Snow-H MWS01 är ett vinterdäck med en diameter på 18". Detta däck är 265 mm brett och har samtidigt en profil på 159 mm. Profilen motsvarar 60% av däckets bredd. Dynamo Snow-H MWS01 klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper Dynamo Snow-H MWS01. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 716 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWS01 |
| Däckbeteckning | 265/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
Dynamo Snow-H MWS01 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/65-R17.
Detta vinterdäck från Dynamo, kallat Snow-H MWS01, har däckbeteckningen 245/70-R16.
Vinterdäck från Dynamo med modellnamnet Snow-H MWS01 och däckbeteckningen 225/55-R19.
Ett vinterdäck från Dynamo. Snow-H MWS01 har däckbeteckningen 275/60-R20.