Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 245/70-R16 till din bil kan detta däck från Dynamo vara något för dig. Detta vinterdäck har modellnamnet Snow-H MWS01 och är ett av alla däck som tillverkas av Dynamo.
Detta vinterdäck från Dynamo passar på 16"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. vinterdäcket Snow-H MWS01 är 245 mm brett och en profil på 172 mm. Med ett hastighetsindex på S är Dynamo Snow-H MWS01 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 180 km/h.
Komplettera Dynamo Snow-H MWS01 med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 497 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWS01 |
| Däckbeteckning | 245/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 172 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
Dynamo Snow-H MWS01 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/65-R17.
Vinterdäcket Snow-H MWS01 har en däckbeteckning som är 265/60-R18. Däcket kommer från Dynamo.
Vinterdäck från Dynamo med modellnamnet Snow-H MWS01 och däckbeteckningen 225/55-R19.
Ett vinterdäck från Dynamo. Snow-H MWS01 har däckbeteckningen 275/60-R20.