Vinterdäcket Michelin X-Ice Snow SUV är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 255/60-R20. X-Ice Snow SUV är ett vinterdäck i utbudet av däck från Michelin.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Vinterdäcket X-Ice Snow SUV har en bredd som är 255 mm och en däcksida med en höjd på cirka 153 mm (60% av däckets bredd). Michelin X-Ice Snow SUV klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Vill du även köpa nya 20"-fälgar som passar till Michelin X-Ice Snow SUV? Hos BytHjul hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 031 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Michelin |
| Modell | X-Ice Snow SUV |
| Däckbeteckning | 255/60-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
Michelin X-Ice Snow SUV - Ett vinterdäck med däckmärkningen 255/60-R19.
Detta vinterdäck från Michelin, kallat X-Ice Snow SUV, har däckbeteckningen 265/55-R19.
Michelin har tagit fram detta vinterdäck med namnet X-Ice Snow SUV. Däcket har däckbeteckningen 275/55-R20.
Vinterdäcket X-Ice Snow från Michelin med däckbeteckningen 235/60-R20.