SW608 är ett däck från Goodride som har däckbeteckningen 245/30-R20. Detta vinterdäck har modellnamnet SW608 och är ett av alla däck som tillverkas av Goodride.
Detta vinterdäck från Goodride passar på 20"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. vinterdäcket SW608 är 245 mm brett och en profil på 74 mm. Hastighetsindex V som SW608 har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Hos BytHjul hittar du även förslag på 20"-fälgar för SW608. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 955 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SW608 |
| Däckbeteckning | 245/30-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 74 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 90 |
Trazano SnowMaster SW608 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/30-R20.
Vinterdäck med däckbeteckningen 205/65-R15 och modellnamnet SW608.
Vinterdäcket SW608 från Goodride med däckbeteckningen 165/70-R13.
Ett av våra vinterdäck från Goodride. Detta däck med beteckningen 175/65-R15.