SW608 är ett däck från Goodride som har däckbeteckningen 205/65-R15. Goodride har valt att kalla denna modell av vinterdäck för SW608.
Goodride SW608 är ett vinterdäck med diametern 15". Med vinterdäcket SW608 får du ett däck som är 205 mm brett och har en profil på 133 mm. SW608 är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h (index H).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Goodride SW608. Mer information om passande 15"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 811 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SW608 |
| Däckbeteckning | 205/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
Ett av våra vinterdäck från Goodride. Detta däck med beteckningen 175/65-R15.
Vinterdäcket SW608 har en däckbeteckning som är 245/30-R20. Däcket kommer från Goodride.
Vinterdäcket SW608 från Goodride med däckbeteckningen 165/70-R13.
Vinterdäcket SW608 från Goodride med däckbeteckningen 155/65-R14.