Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Goodride är 245/40-R19. IceMaster Spike är ett vinterdäck i utbudet av däck från Goodride.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 19". vinterdäcket IceMaster Spike är 245 mm brett och en profil på 98 mm. Med ett hastighetsindex på T är Goodride IceMaster Spike ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du även 19"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 231 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | IceMaster Spike |
| Däckbeteckning | 245/40-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
Ett vinterdäck från Trazano. IceMaster Spike har däckbeteckningen 245/40-R19.
Detta vinterdäck från Goodride, kallat IceMaster Spike, har däckbeteckningen 205/65-R15.
Ett av våra vinterdäck från Goodride. Detta däck med beteckningen 185/65-R15.
Trazano IceMaster Spike är ett vinterdäck med däckmärkningen 215/65-R16.