Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 235/55-R19. SW618, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Goodride.
Detta vinterdäck från Goodride passar på 19"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. vinterdäcket SW618 är 235 mm brett och en profil på 129 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Du kan komplettera detta vinterdäck med 19"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 524 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SW618 |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/55-R19 och modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic.
Goodride SnowMaster SW618 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/50-R19.
Vinterdäcket WinterContact TS 870 P har en däckbeteckning som är 235/55-R19. Däcket kommer från Continental.
Detta vinterdäck från Michelin, kallat X-Ice Snow, har däckbeteckningen 235/55-R19.