Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 225/40-R18 till din bil kan detta däck från Goodride vara något för dig. Z-506 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Goodride.
Goodride Z-506 är ett vinterdäck med diametern 18". Med vinterdäcket Z-506 får du ett däck som är 225 mm brett och har en profil på 90 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Behöver du 18"-fälgar till dina Goodride Z-506? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 079 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | Z-506 |
| Däckbeteckning | 225/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 90 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
Vinterdäcket Z-506 har en däckbeteckning som är 245/40-R18. Däcket kommer från Goodride.
Vinterdäck från Goodride med modellnamnet Z-506 och däckbeteckningen 225/45-R17.
Vinterdäcket Z-506 har en däckbeteckning som är 225/55-R17. Däcket kommer från Goodride.
Vinterdäck från Goodride med modellnamnet Z-506 och däckbeteckningen 195/65-R15.