Ice Blazer Arctic SUV är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 215/55-R18. Sailun tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för Ice Blazer Arctic SUV.
Sailun Ice Blazer Arctic SUV är ett vinterdäck med diametern 18". Däcket har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 118 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindex H som Sailun Ice Blazer Arctic SUV har innebär att det är ett vinterdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 210 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 18"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 341 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Sailun |
| Modell | Ice Blazer Arctic SUV |
| Däckbeteckning | 215/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
Sailun Ice Blazer Arctic SUV är ett vinterdäck med däckmärkningen 235/55-R17.
Vinterdäcket Ice Blazer Arctic SUV från Sailun med däckbeteckningen 255/55-R18.
Detta vinterdäck från Sailun, kallat Ice Blazer Arctic SUV, har däckbeteckningen 235/55-R18.
Vinterdäck från Sailun med modellnamnet Ice Blazer Arctic SUV och däckbeteckningen 215/65-R16.