Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Sailun är 235/55-R17. Sailun, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet Ice Blazer Arctic SUV.
Med en diameter på 17" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Med detta vinterdäck från Sailun har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Hos BytHjul hittar du även förslag på 17"-fälgar för Ice Blazer Arctic SUV. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 446 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Sailun |
| Modell | Ice Blazer Arctic SUV |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
Sailun Ice Blazer Arctic SUV är ett vinterdäck med däckmärkningen 215/55-R18.
Detta vinterdäck från Sailun, kallat Ice Blazer Arctic SUV, har däckbeteckningen 235/55-R18.
Sailun har tagit fram detta vinterdäck med namnet Ice Blazer Arctic SUV. Däcket har däckbeteckningen 235/65-R17.
Sailun har tagit fram detta vinterdäck med namnet Ice Blazer Arctic. Däcket har däckbeteckningen 215/55-R17.