Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Triangle är 235/60-R17. Vinterdäcket TI501 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Triangle.
TI501 passar på fälgar med en diameter på 17". Vinterdäcket TI501 har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 141 mm (60% av däckets bredd). Hastighetsindex T som Triangle TI501 har innebär att det är ett vinterdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina Triangle TI501? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 659 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Triangle |
| Modell | TI501 |
| Däckbeteckning | 235/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
Vinterdäcket TI501 har en däckbeteckning som är 225/65-R17. Däcket kommer från Triangle.
Vinterdäcket TI501 har en däckbeteckning som är 235/35-R19. Däcket kommer från Triangle.
Vinterdäcket TI501 från Triangle med däckbeteckningen 235/55-R18.
Vinterdäck från Triangle med modellnamnet TI501 och däckbeteckningen 235/55-R19.