UltraGrip Arctic 2 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 235/60-R17. Vinterdäcket UltraGrip Arctic 2 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Goodyear.
Goodyear UltraGrip Arctic 2 är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Med vinterdäcket UltraGrip Arctic 2 får du ett däck som är 235 mm brett och har en profil på 141 mm. Goodyear UltraGrip Arctic 2 klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Spara pengar och köp med nya 17"-fälgar samtidigt som du köper Goodyear UltraGrip Arctic 2. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 497 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodyear |
| Modell | UltraGrip Arctic 2 |
| Däckbeteckning | 235/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
Vinterdäcket UltraGrip Arctic 2 SUV har en däckbeteckning som är 235/60-R17. Däcket kommer från Goodyear.
Goodyear har tagit fram detta vinterdäck med namnet UltraGrip Arctic 2. Däcket har däckbeteckningen 225/65-R17.
Detta vinterdäck från Goodyear, kallat UltraGrip Arctic 2 SUV, har däckbeteckningen 225/65-R17.
Ett vinterdäck från Nokian. Hakkapeliitta 10 SUV har däckbeteckningen 235/60-R17.