Goodyear UltraGrip Arctic 2 har en däckbeteckning som lyder 225/65-R17. Vinterdäcket UltraGrip Arctic 2 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Goodyear.
Detta är ett vinterdäck från Goodyear som passar till fälgar med en diameter på 17". vinterdäcket UltraGrip Arctic 2 är 225 mm brett och en profil på 146 mm. Goodyear UltraGrip Arctic 2 har hastighetsindex T, vilket innebär att UltraGrip Arctic 2 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 17"-fälgar till Goodyear UltraGrip Arctic 2.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 465 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodyear |
| Modell | UltraGrip Arctic 2 |
| Däckbeteckning | 225/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
Detta vinterdäck från Goodyear, kallat UltraGrip Arctic 2 SUV, har däckbeteckningen 225/65-R17.
Vinterdäck från Goodyear med modellnamnet UltraGrip Ice 3 och däckbeteckningen 225/65-R17.
Vinterdäck med däckbeteckningen 225/65-R17 och modellnamnet Ultragrip Ice 3.
Ett av våra vinterdäck från Goodyear. Detta däck med beteckningen 235/60-R17.