Leao Winter Defender Grip SUV har en däckbeteckning som lyder 225/65-R17. Leao tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för Winter Defender Grip SUV.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 17". vinterdäcket Winter Defender Grip SUV är 225 mm brett och en profil på 146 mm. Med ett hastighetsindex på T är Leao Winter Defender Grip SUV ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 17"-fälgar till Leao Winter Defender Grip SUV.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 243 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Leao |
| Modell | Winter Defender Grip SUV |
| Däckbeteckning | 225/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
Ett av våra vinterdäck från Leao. Detta däck med beteckningen 225/55-R18.
Vinterdäck från Leao med modellnamnet Winter Defender Grip och däckbeteckningen 225/45-R17.
Leao har tagit fram detta vinterdäck med namnet Winter Defender Grip Van 2. Däcket har däckbeteckningen 225/70-R15.
Vinterdäcket Winter Defender Grip Van 2 från Leao med däckbeteckningen 225/65-R16.