Leao har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 225/45-R17 för Winter Defender Grip. Vinterdäcket du nu tittar på kallar Leao för Winter Defender Grip.
Detta vinterdäck från Leao passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta vinterdäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 101 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Med detta vinterdäck från Leao har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 17"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 086 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Leao |
| Modell | Winter Defender Grip |
| Däckbeteckning | 225/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
Detta vinterdäck från Leao, kallat Winter Defender Grip 2, har däckbeteckningen 205/55-R16.
Vinterdäcket Winter Defender Grip SUV har en däckbeteckning som är 225/65-R17. Däcket kommer från Leao.
Leao har tagit fram detta vinterdäck med namnet Winter Defender Grip Van 2. Däcket har däckbeteckningen 225/70-R15.
Vinterdäcket Winter Defender Grip Van 2 från Leao med däckbeteckningen 225/65-R16.