Ice Claw ARW8 är ett däck från Arivo som har däckbeteckningen 225/65-R17. Vinterdäcket du nu tittar på kallar Arivo för Ice Claw ARW8.
Ice Claw ARW8 passar på fälgar med en diameter på 17". Detta vinterdäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 146 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Behöver du även 17"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 403 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Arivo |
| Modell | Ice Claw ARW8 |
| Däckbeteckning | 225/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
Arivo Ice Claw ARW8 är ett vinterdäck med däckmärkningen 215/65-R17.
Arivo Ice Claw ARW8 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 215/70-R16.
Arivo har tagit fram detta vinterdäck med namnet Ice Claw ARW8. Däcket har däckbeteckningen 235/60-R18.
Vinterdäck från Arivo med modellnamnet Ice Claw ARW7 och däckbeteckningen 315/35-R20.