Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 215/65-R17 till din bil kan detta däck från Arivo vara något för dig. Ice Claw ARW8, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Arivo.
Arivo Ice Claw ARW8 är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Vinterdäcket är 215 mm brett med en profil på 140 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Arivo Ice Claw ARW8? Hos BytHjul hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 445 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Arivo |
| Modell | Ice Claw ARW8 |
| Däckbeteckning | 215/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
Arivo har tagit fram detta vinterdäck med namnet Ice Claw ARW8. Däcket har däckbeteckningen 235/60-R18.
Arivo har tagit fram detta vinterdäck med namnet Ice Claw ARW8. Däcket har däckbeteckningen 225/65-R17.
Arivo Ice Claw ARW8 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 215/70-R16.
Arivo Ice Claw ARW7 är ett vinterdäck med däckmärkningen 275/40-R18.