Detta vinterdäck från Nokian har däckmärkningen 225/60-R17. Nokian, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet Hakkapeliitta 01.
Hakkapeliitta 01 har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 135 mm. Profilmåttet motsvarar 60% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på T är Nokian Hakkapeliitta 01 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Komplettera Nokian Hakkapeliitta 01 med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 967 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nokian |
| Modell | Hakkapeliitta 01 |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
Nokian har tagit fram detta vinterdäck med namnet Hakkapeliitta 10 SUV. Däcket har däckbeteckningen 225/60-R17.
Ett av våra vinterdäck från Nokian. Detta däck med beteckningen 235/50-R19.
Vinterdäcket Hakkapeliitta 01 har en däckbeteckning som är 235/50-R19. Däcket kommer från Nokian.
Vinterdäcket Hakkapeliitta 01 från Nokian med däckbeteckningen 215/65-R17.