Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Trazano är 225/50-R17. Vinterdäcket du nu tittar på kallar Trazano för SnowMaster SW618 Nordic.
SnowMaster SW618 Nordic är ett vinterdäck med en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 113 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Du kan komplettera detta vinterdäck med 17"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 018 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW618 Nordic |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 215/55-R17.
Vinterdäck från Trazano med modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic och däckbeteckningen 205/65-R15.
Trazano har tagit fram detta vinterdäck med namnet SnowMaster SW618 Nordic. Däcket har däckbeteckningen 215/50-R17.
Ett vinterdäck från Trazano. SnowMaster SW618 Nordic har däckbeteckningen 225/55-R16.