Vinterdäcket Trazano SnowMaster SW618 Nordic är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 205/65-R15. Trazano har valt att kalla denna modell av vinterdäck för SnowMaster SW618 Nordic.
Detta Trazano-däck har en diameter på 15". Vinterdäcket SnowMaster SW618 Nordic har en bredd som är 205 mm och en däcksida med en höjd på cirka 133 mm (65% av däckets bredd). Hastighetsindexet för SnowMaster SW618 Nordic är T. Detta innebär att Trazano SnowMaster SW618 Nordic är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Behöver du även 15"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 886 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW618 Nordic |
| Däckbeteckning | 205/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 215/55-R17.
Detta vinterdäck från Trazano, kallat SnowMaster SW618 Nordic, har däckbeteckningen 225/50-R17.
Vinterdäck från Trazano med modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic och däckbeteckningen 205/55-R16.
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 205/60-R16.