Detta vinterdäck från Goodride har däckmärkningen 215/60-R17. Goodride, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet Z-506.
Detta är ett vinterdäck från Goodride som passar till fälgar med en diameter på 17". Vinterdäcket är 215 mm brett med en profil på 129 mm. Goodride Z-506 har hastighetsindex T, vilket innebär att Z-506 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina Goodride Z-506? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 147 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | Z-506 |
| Däckbeteckning | 215/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
Ett av våra vinterdäck från Goodride. Detta däck med beteckningen 205/60-R16.
Vinterdäcket Z-506 från Goodride med däckbeteckningen 215/55-R16.
Vinterdäcket Z-506 från Goodride med däckbeteckningen 215/65-R16.
Vinterdäck från Goodride med modellnamnet SW628 och däckbeteckningen 215/60-R17.