Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 215/45-R17 till din bil kan detta däck från Sailun vara något för dig. Detta vinterdäck har modellnamnet Ice Blazer Arctic och är ett av alla däck som tillverkas av Sailun.
Sailun Ice Blazer Arctic är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Ice Blazer Arctic har en bredd på 215 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 97 mm. Sailun Ice Blazer Arctic har hastighetsindex H, vilket innebär att Ice Blazer Arctic är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina Sailun Ice Blazer Arctic? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 537 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Sailun |
| Modell | Ice Blazer Arctic |
| Däckbeteckning | 215/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 97 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
Detta vinterdäck från Sailun, kallat Ice Blazer Alpine+, har däckbeteckningen 185/55-R16.
Sailun har tagit fram detta vinterdäck med namnet Ice Blazer Arctic. Däcket har däckbeteckningen 215/55-R17.
Ett av våra vinterdäck från Sailun. Detta däck med beteckningen 215/50-R18.
Vinterdäck från Sailun med modellnamnet Ice Blazer Arctic SUV och däckbeteckningen 215/65-R16.