Sailun Ice Blazer Alpine+ har en däckbeteckning som lyder 185/55-R16. Ice Blazer Alpine+ är ett vinterdäck i utbudet av däck från Sailun.
Ice Blazer Alpine+ är ett vinterdäck med en diameter på 16". Här har du ett vinterdäck från Sailun som är 185 brett och med en profil på 102 mm. Sailun Ice Blazer Alpine+ klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Komplettera Sailun Ice Blazer Alpine+ med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 000 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Sailun |
| Modell | Ice Blazer Alpine+ |
| Däckbeteckning | 185/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
Sailun Ice Blazer Alpine EVO 1 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/55-R16.
Vinterdäcket Ice Blazer Alpine EVO 1 har en däckbeteckning som är 215/55-R16. Däcket kommer från Sailun.
Detta vinterdäck från Sailun, kallat Ice Blazer Alpine+, har däckbeteckningen 205/55-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 185/55-R16 och modellnamnet ArcticTrekker WP05.