Detta vinterdäck från Nankang har däckmärkningen 225/65-R16. SL-6 Snow, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Nankang.
SL-6 Snow passar på fälgar med en diameter på 16". SL-6 Snow har en bredd på 225 mm och en profil som motsvarar 65% av däckets bredd, det vill säga cirka 146 mm. Med detta vinterdäck från Nankang har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Komplettera Nankang SL-6 Snow med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 746 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nankang |
| Modell | SL-6 Snow |
| Däckbeteckning | 225/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
Ett av våra vinterdäck från Nankang. Detta däck med beteckningen 225/70-R15.
Nankang SL-6 är ett vinterdäck med däckmärkningen 205/75-R16.
Vinterdäck från Nankang med modellnamnet SL-6 och däckbeteckningen 195/80-R14.
Vinterdäck med däckbeteckningen 185/75-R14 och modellnamnet SL-6.