SL-6 Snow är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 225/70-R15. Detta Nankang-däck är av modellen SL-6 Snow.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 15". Däcket har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 158 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är R (max 170 km/h).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Nankang SL-6 Snow då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 732 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nankang |
| Modell | SL-6 Snow |
| Däckbeteckning | 225/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 158 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
Nankang SL-6 Snow - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/65-R16.
Nankang SL-6 är ett vinterdäck med däckmärkningen 205/75-R16.
Vinterdäck från Nankang med modellnamnet SL-6 och däckbeteckningen 195/80-R14.
Vinterdäck med däckbeteckningen 185/75-R14 och modellnamnet SL-6.