SW618 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 225/60-R16. Detta vinterdäck har modellnamnet SW618 och är ett av alla däck som tillverkas av Goodride.
Detta är ett vinterdäck från Goodride som passar till fälgar med en diameter på 16". Vinterdäcket är 225 mm brett med en profil på 135 mm. Hastighetsindex T som Goodride SW618 har innebär att det är ett vinterdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 16"-fälgar samtidigt som du köper Goodride SW618. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 083 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SW618 |
| Däckbeteckning | 225/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
Vinterdäcket SW618 har en däckbeteckning som är 235/45-R18. Däcket kommer från Goodride.
Ett av våra vinterdäck från Goodride. Detta däck med beteckningen 215/70-R15.
Detta vinterdäck från Goodride, kallat SW618, har däckbeteckningen 215/65-R16.
Goodride SnowMaster SW618 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 195/60-R16.