Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Triangle är 195/60-R16. Vinterdäcket TW401 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Triangle.
Detta Triangle-däck har en diameter på 16". Här har du ett vinterdäck från Triangle som är 195 brett och med en profil på 117 mm. TW401 är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h (index H).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Triangle TW401. Mer information om passande 16"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 986 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Triangle |
| Modell | TW401 |
| Däckbeteckning | 195/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 89 |
Ett vinterdäck från Triangle. TW401 har däckbeteckningen 195/65-R15.
Triangle TW401 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 195/55-R16.
Vinterdäcket Bluearth V905 från Yokohama med däckbeteckningen 195/60-R16.
Vinterdäck från Hankook med modellnamnet Winter iCept RS3 W462 och däckbeteckningen 195/60-R16.