Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Goodyear är 185/55-R16. Ultragrip Performance 3 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Goodyear.
Ultragrip Performance 3 har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. vinterdäcket Ultragrip Performance 3 är 185 mm brett och en profil på 102 mm. Ultragrip Performance 3 är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h (index T).
Komplettera Goodyear Ultragrip Performance 3 med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 400 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodyear |
| Modell | Ultragrip Performance 3 |
| Däckbeteckning | 185/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
Nankang Winter Activa SV-2 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/55-R16.
Goodyear har tagit fram detta vinterdäck med namnet UltraGrip Performance 3. Däcket har däckbeteckningen 195/55-R16.
Ett av våra vinterdäck från Goodyear. Detta däck med beteckningen 185/50-R16.
Maxxis har tagit fram detta vinterdäck med namnet Premitra Ice SP3. Däcket har däckbeteckningen 195/55-R16.