Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Nankang är 205/70-R15. Nankang, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet SV-55 Winter Activa.
Detta Nankang-däck har en diameter på 15". Däcket har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 144 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Nankang SV-55 Winter Activa har hastighetsindex H, vilket innebär att SV-55 Winter Activa är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du även 15"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 288 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nankang |
| Modell | SV-55 Winter Activa |
| Däckbeteckning | 205/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 144 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
Detta vinterdäck från Nankang, kallat SV-55 Winter Activa, har däckbeteckningen 245/40-R19.
Nankang Winter Activa SV-2 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/55-R16.
Nankang Winter Activa SV-2 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 175/70-R14.
Vinterdäck med däckbeteckningen 195/70-R14 och modellnamnet Winter Activa SV-2.