Nankang SV-55 Winter Activa har en däckbeteckning som lyder 315/35-R20. Nankang tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för SV-55 Winter Activa.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Detta däck har en bredd på 315 mm och har en profil som är ungefär 110 mm. Profilmåttet motsvarar 35% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Nankang SV-55 Winter Activa har innebär att det är ett vinterdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Spara pengar och köp med nya 20"-fälgar samtidigt som du köper Nankang SV-55 Winter Activa. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 185 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nankang |
| Modell | SV-55 Winter Activa |
| Däckbeteckning | 315/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 315 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
Vinterdäck från Nankang med modellnamnet SV-55 Winter Activa och däckbeteckningen 205/70-R15.
Detta vinterdäck från Nankang, kallat SV-55 Winter Activa, har däckbeteckningen 245/40-R19.
Ett av våra vinterdäck från Nankang. Detta däck med beteckningen 255/40-R18.
Nankang Winter Activa SV-2 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/55-R16.