Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 195/60-R15 till din bil kan detta däck från Goodride vara något för dig. Goodride, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet SnowMaster SW618.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 15". vinterdäcket SnowMaster SW618 är 195 mm brett och en profil på 117 mm. Goodride SnowMaster SW618 klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Komplettera Goodride SnowMaster SW618 med matchande 15"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 778 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SnowMaster SW618 |
| Däckbeteckning | 195/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 195/60-R15.
Vinterdäcket SnowMaster SW618 från Goodride med däckbeteckningen 185/70-R14.
Goodride SnowMaster SW618 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 195/60-R16.
Detta vinterdäck från Trazano, kallat SnowMaster SW618 Nordic, har däckbeteckningen 185/60-R15.