SW618 är ett däck från Goodride som har däckbeteckningen 165/70-R14. Detta Goodride-däck är av modellen SW618.
Detta är ett vinterdäck från Goodride som passar till fälgar med en diameter på 14". Här har du ett vinterdäck från Goodride som är 165 brett och med en profil på 116 mm. Goodride SW618 klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 14"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 682 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SW618 |
| Däckbeteckning | 165/70-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 165 mm |
| Profil | 116 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 81 |
Vinterdäcket SnowMaster SW618 Nordic från Trazano med däckbeteckningen 165/70-R14.
Hankook har tagit fram detta vinterdäck med namnet Winter iCept RS3 W462. Däcket har däckbeteckningen 165/70-R14.
Detta vinterdäck från Tyfoon, kallat EuroSnow 3, har däckbeteckningen 165/70-R14.
Mazzini har tagit fram detta vinterdäck med namnet Snowleopard. Däcket har däckbeteckningen 165/70-R14.