Vinterdäcket Yokohama IceGuard iG50 Plus är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 145/70-R12. Detta Yokohama-däck är av modellen IceGuard iG50 Plus.
Detta vinterdäck från Yokohama passar på 12"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Här har du ett vinterdäck från Yokohama som är 145 brett och med en profil på 102 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är Q (max 160 km/h).
Spara pengar och köp med nya 12"-fälgar samtidigt som du köper Yokohama IceGuard iG50 Plus. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 196 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Yokohama |
| Modell | IceGuard iG50 Plus |
| Däckbeteckning | 145/70-R12 |
| Diameter | 12" |
| Bredd | 145 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 69 |
Vinterdäck från Yokohama med modellnamnet IceGuard iG50 och däckbeteckningen 145/80-R12.
Maxxis ArcticTrekker WP05 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 145/70-R12.
Vinterdäck med däckbeteckningen 145/70-R12 och modellnamnet SV-3.
Continental VikingContact 7 är ett vinterdäck med däckmärkningen 145/65-R15.