Ultragrip Performance 3 är ett däck från Goodyear som har däckbeteckningen 285/45-R22. Detta vinterdäck har modellnamnet Ultragrip Performance 3 och är ett av alla däck som tillverkas av Goodyear.
Detta vinterdäck från Goodyear passar på 22"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Med vinterdäcket Ultragrip Performance 3 får du ett däck som är 285 mm brett och har en profil på 128 mm. Goodyear Ultragrip Performance 3 klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Behöver du 22"-fälgar till dina Goodyear Ultragrip Performance 3? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 474 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodyear |
| Modell | Ultragrip Performance 3 |
| Däckbeteckning | 285/45-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
Michelin Pilot Alpin 5 Suv är ett vinterdäck med däckmärkningen 285/45-R22.
Vinterdäck från Pirelli med modellnamnet Scorpion Winter och däckbeteckningen 285/45-R22.
Michelin Pilot Alpin 5 SUV - Ett vinterdäck med däckmärkningen 285/45-R22.
Ett vinterdäck från Pirelli. Scorpion Winter har däckbeteckningen 285/45-R22.