Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 275/30-R22 till din bil kan detta däck från Goodyear vara något för dig. Ultragrip Performance 3 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Goodyear.
Detta vinterdäck från Goodyear passar på 22"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Här har du ett vinterdäck från Goodyear som är 275 brett och med en profil på 83 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Hos BytHjul hittar du även förslag på 22"-fälgar för Ultragrip Performance 3. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 889 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodyear |
| Modell | Ultragrip Performance 3 |
| Däckbeteckning | 275/30-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 83 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
Ett vinterdäck från Goodyear. UltraGrip Performance 3 har däckbeteckningen 245/40-R20.
Goodyear Ultragrip Performance 3 är ett vinterdäck med däckmärkningen 275/35-R21.
Goodyear har tagit fram detta vinterdäck med namnet UltraGrip Performance 3. Däcket har däckbeteckningen 275/45-R21.
Pirelli PZero Winter - Ett vinterdäck med däckmärkningen 285/30-R22.