Nexen Winguard Sport 3 EV har en däckbeteckning som lyder 315/35-R21. Detta vinterdäck har modellnamnet Winguard Sport 3 EV och är ett av alla däck som tillverkas av Nexen.
Detta Nexen-däck har en diameter på 21". vinterdäcket Winguard Sport 3 EV är 315 mm brett och en profil på 110 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Hos BytHjul hittar du även förslag på 21"-fälgar för Winguard Sport 3 EV. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 668 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nexen |
| Modell | Winguard Sport 3 EV |
| Däckbeteckning | 315/35-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 315 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
Detta vinterdäck från Yokohama, kallat BluEarth-Winter V907, har däckbeteckningen 315/35-R21.
Yokohama har tagit fram detta vinterdäck med namnet BluEarth-Winter V906. Däcket har däckbeteckningen 315/35-R21.
Vinterdäck med däckbeteckningen 315/35-R20 och modellnamnet Winguard Sport 3 EV.
Vinterdäcket Winguard Sport 3 EV från Nexen med däckbeteckningen 295/35-R21.