Michelin har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 285/45-R21 för X-Ice North 4 SUV. Detta vinterdäck har modellnamnet X-Ice North 4 SUV och är ett av alla däck som tillverkas av Michelin.
X-Ice North 4 SUV passar på fälgar med en diameter på 21". vinterdäcket X-Ice North 4 SUV är 285 mm brett och en profil på 128 mm. Med detta vinterdäck från Michelin har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 21"-fälgar samtidigt som du köper Michelin X-Ice North 4 SUV. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 950 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Michelin |
| Modell | X-Ice North 4 SUV |
| Däckbeteckning | 285/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
Nokian har tagit fram detta vinterdäck med namnet Hakkapeliitta 10 SUV. Däcket har däckbeteckningen 285/45-R21.
Vinterdäcket Hakkapeliitta R5 SUV från Nokian med däckbeteckningen 285/45-R21.
Vinterdäcket IceContact 3 från Continental med däckbeteckningen 285/45-R21.
Michelin X-Ice Snow SUV är ett vinterdäck med däckmärkningen 285/45-R21.