IceGuard G075 är ett däck från Yokohama som har däckbeteckningen 275/45-R21. Yokohama, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet IceGuard G075.
Med en diameter på 21" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett vinterdäck från Yokohama som är 275 brett och med en profil på 124 mm. Yokohama IceGuard G075 klarar hastigheter upp till 160 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Q.
Spara pengar och köp med nya 21"-fälgar samtidigt som du köper Yokohama IceGuard G075. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 709 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Yokohama |
| Modell | IceGuard G075 |
| Däckbeteckning | 275/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
Yokohama har tagit fram detta vinterdäck med namnet IceGuard G075. Däcket har däckbeteckningen 285/40-R22.
Yokohama IceGuard G075 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 275/60-R18.
Ett av våra vinterdäck från Yokohama. Detta däck med beteckningen 265/65-R17.
Yokohama IceGuard G075 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/55-R18.