X-Ice North 4 SUV är ett däck från Michelin som har däckbeteckningen 265/45-R21. Detta Michelin-däck är av modellen X-Ice North 4 SUV.
X-Ice North 4 SUV är ett vinterdäck med en diameter på 21". Med vinterdäcket X-Ice North 4 SUV får du ett däck som är 265 mm brett och har en profil på 119 mm. Hastighetsindexet för X-Ice North 4 SUV är T. Detta innebär att Michelin X-Ice North 4 SUV är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Behöver du även 21"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 771 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Michelin |
| Modell | X-Ice North 4 SUV |
| Däckbeteckning | 265/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
Vinterdäcket X-Ice Snow SUV har en däckbeteckning som är 265/45-R21. Däcket kommer från Michelin.
Sailun Ice Blazer WST3 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 265/45-R21.
Goodyear har tagit fram detta vinterdäck med namnet UltraGrip Ice 3. Däcket har däckbeteckningen 265/45-R21.
Detta vinterdäck från Nokian, kallat Hakkapeliitta 10 EV, har däckbeteckningen 265/45-R21.