Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 245/45-R21. Michelin, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet X-Ice Snow SUV.
Detta Michelin-däck har en diameter på 21". Med vinterdäcket X-Ice Snow SUV får du ett däck som är 245 mm brett och har en profil på 110 mm. Michelin X-Ice Snow SUV har hastighetsindex H, vilket innebär att X-Ice Snow SUV är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du 21"-fälgar till dina Michelin X-Ice Snow SUV? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 060 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Michelin |
| Modell | X-Ice Snow SUV |
| Däckbeteckning | 245/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
Michelin X-Ice Snow SUV är ett vinterdäck med däckmärkningen 285/45-R21.
Michelin X-Ice Snow SUV är ett vinterdäck med däckmärkningen 255/45-R21.
Vinterdäcket X-Ice Snow SUV har en däckbeteckning som är 265/45-R21. Däcket kommer från Michelin.
Ett vinterdäck från Michelin. X-Ice Snow Suv har däckbeteckningen 235/45-R21.