Michelin har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 305/40-R20 för X-Ice Snow SUV. X-Ice Snow SUV, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Michelin.
Detta Michelin-däck har en diameter på 20". Här har du ett vinterdäck från Michelin som är 305 brett och med en profil på 122 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 20"-fälgar till Michelin X-Ice Snow SUV.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 531 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Michelin |
| Modell | X-Ice Snow SUV |
| Däckbeteckning | 305/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 305 mm |
| Profil | 122 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
Vinterdäcket UltraGrip Ice 3 har en däckbeteckning som är 305/40-R20. Däcket kommer från Goodyear.
Continental har tagit fram detta vinterdäck med namnet VikingContact 8. Däcket har däckbeteckningen 305/40-R20.
Vinterdäck från Michelin med modellnamnet Pilot Alpin 5 SUV och däckbeteckningen 305/40-R20.
Ett av våra vinterdäck från Arivo. Detta däck med beteckningen 305/40-R20.