Detta vinterdäck från Goodyear har däckmärkningen 275/45-R20. Detta vinterdäck har modellnamnet UltraGrip Ice 3 och är ett av alla däck som tillverkas av Goodyear.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Vinterdäcket UltraGrip Ice 3 har en bredd som är 275 mm och en däcksida med en höjd på cirka 124 mm (45% av däckets bredd). Med detta vinterdäck från Goodyear har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 20"-fälgar till dina Goodyear UltraGrip Ice 3? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 300 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodyear |
| Modell | UltraGrip Ice 3 |
| Däckbeteckning | 275/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
Ett av våra vinterdäck från Goodyear. Detta däck med beteckningen 275/45-R20.
Ett vinterdäck från Goodyear. UltraGrip Arctic 2 SUV har däckbeteckningen 275/45-R20.
Vinterdäck från Nankang med modellnamnet ICE-2 och däckbeteckningen 275/45-R20.
Vinterdäcket Ice Blazer Arctic EVO har en däckbeteckning som är 275/45-R20. Däcket kommer från Sailun.