Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 275/40-R20 till din bil kan detta däck från Goodyear vara något för dig. UltraGrip Performance 3 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Goodyear.
Detta är ett vinterdäck från Goodyear som passar till fälgar med en diameter på 20". Här har du ett vinterdäck från Goodyear som är 275 brett och med en profil på 110 mm. Goodyear UltraGrip Performance 3 klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Komplettera Goodyear UltraGrip Performance 3 med matchande 20"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 599 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodyear |
| Modell | UltraGrip Performance 3 |
| Däckbeteckning | 275/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
Vinterdäcket UltraGrip Performance + har en däckbeteckning som är 275/40-R20. Däcket kommer från Goodyear.
Pirelli Scorpion Winter är ett vinterdäck med däckmärkningen 275/40-R20.
Vinterdäcket WinterContact TS860S har en däckbeteckning som är 275/40-R20. Däcket kommer från Continental.
Vinterdäck från Dunlop med modellnamnet Winter Sport 5 SUV och däckbeteckningen 275/40-R20.