X-Ice North 4 SUV är ett däck från Michelin som har däckbeteckningen 265/50-R20. X-Ice North 4 SUV är ett vinterdäck i utbudet av däck från Michelin.
Michelin X-Ice North 4 SUV är ett vinterdäck med diametern 20". Detta vinterdäck har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 133 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Hastighetsindex T som Michelin X-Ice North 4 SUV har innebär att det är ett vinterdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Komplettera Michelin X-Ice North 4 SUV med matchande 20"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 572 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Michelin |
| Modell | X-Ice North 4 SUV |
| Däckbeteckning | 265/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
Michelin X-Ice Snow SUV är ett vinterdäck med däckmärkningen 265/50-R20.
Vinterdäcket Win-Ice SUV från Nexen med däckbeteckningen 265/50-R20.
Vinterdäcket iPike SUV från Hankook med däckbeteckningen 265/50-R20.
Nokian har tagit fram detta vinterdäck med namnet Hakkapeliitta 10 SUV. Däcket har däckbeteckningen 265/50-R20.