Michelin X-Ice Snow SUV har en däckbeteckning som lyder 265/45-R20. Detta vinterdäck har modellnamnet X-Ice Snow SUV och är ett av alla däck som tillverkas av Michelin.
Michelin X-Ice Snow SUV är ett vinterdäck med diametern 20". X-Ice Snow SUV har en bredd på 265 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 119 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Behöver du 20"-fälgar till dina Michelin X-Ice Snow SUV? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 031 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Michelin |
| Modell | X-Ice Snow SUV |
| Däckbeteckning | 265/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
Vinterdäcket X-Ice Snow SUV har en däckbeteckning som är 265/45-R21. Däcket kommer från Michelin.
Ett vinterdäck från Nokian. Hakkapeliitta R5 SUV har däckbeteckningen 265/45-R20.
Vinterdäck med däckbeteckningen 265/45-R21 och modellnamnet X-Ice North 4 SUV.
Vinterdäck med däckbeteckningen 265/45-R20 och modellnamnet Ultra Grip Ice 2+.