Vinterdäcket Continental WinterContact TS 870 P är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 235/55-R20. WinterContact TS 870 P, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Continental.
WinterContact TS 870 P passar på fälgar med en diameter på 20". Vinterdäcket WinterContact TS 870 P har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 129 mm (55% av däckets bredd). WinterContact TS 870 P är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h (index V).
Behöver du 20"-fälgar till dina Continental WinterContact TS 870 P? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 799 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Continental |
| Modell | WinterContact TS 870 P |
| Däckbeteckning | 235/55-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
Vinterdäcket WinterContact TS 870 P från Continental med däckbeteckningen 235/55-R19.
Ett vinterdäck från Continental. WinterContact TS 870 P har däckbeteckningen 255/45-R20.
Vinterdäcket WinterContact TS 870 P har en däckbeteckning som är 255/55-R20. Däcket kommer från Continental.
Vinterdäcket WinterContact TS 870 P från Continental med däckbeteckningen 195/55-R20.