Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 265/50-R19 till din bil. Goodyear tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för UltraGrip Ice 3.
Detta Goodyear-däck har en diameter på 19". vinterdäcket UltraGrip Ice 3 är 265 mm brett och en profil på 133 mm. Hastighetsindexet för UltraGrip Ice 3 är T. Detta innebär att Goodyear UltraGrip Ice 3 är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Goodyear UltraGrip Ice 3. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 263 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodyear |
| Modell | UltraGrip Ice 3 |
| Däckbeteckning | 265/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
Vinterdäck från Continental med modellnamnet IceContact 3 och däckbeteckningen 265/50-R19.
Nokian har tagit fram detta vinterdäck med namnet Hakkapeliitta 10 SUV. Däcket har däckbeteckningen 265/50-R19.
Goodyear har tagit fram detta vinterdäck med namnet UltraGrip Performance + SUV. Däcket har däckbeteckningen 265/50-R19.
Vinterdäck med däckbeteckningen 265/60-R18 och modellnamnet X-Ice Snow SUV.