Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Maxtrek är 255/55-R19. Vinterdäcket du nu tittar på kallar Maxtrek för TREK M900 ice.
TREK M900 ice är ett vinterdäck med en diameter på 19". Här har du ett vinterdäck från Maxtrek som är 255 brett och med en profil på 140 mm. TREK M900 ice är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h (index H).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Maxtrek TREK M900 ice. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 436 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Maxtrek |
| Modell | TREK M900 ice |
| Däckbeteckning | 255/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/70-R16 och modellnamnet TREK M900 ice.
Maxtrek TREK M900 ice är ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R14.
Maxtrek har tagit fram detta vinterdäck med namnet TREK M900 ice. Däcket har däckbeteckningen 215/45-R17.
Vinterdäck med däckbeteckningen 265/60-R18 och modellnamnet TREK M900 ice.