Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 245/55-R19 till din bil kan detta däck från Sailun vara något för dig. Sailun, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet Ice Blazer Arctic EVO.
Ice Blazer Arctic EVO har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Med vinterdäcket Ice Blazer Arctic EVO får du ett däck som är 245 mm brett och har en profil på 135 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Hos BytHjul hittar du även förslag på 19"-fälgar för Ice Blazer Arctic EVO. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 942 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Sailun |
| Modell | Ice Blazer Arctic EVO |
| Däckbeteckning | 245/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
Vinterdäcket Ice Blazer Arctic EVO från Sailun med däckbeteckningen 225/55-R19.
Sailun Ice Blazer Arctic EVO - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/50-R18.
Vinterdäck med däckbeteckningen 245/45-R20 och modellnamnet Ice Blazer Arctic EVO.
Ett av våra vinterdäck från Sailun. Detta däck med beteckningen 245/50-R20.