Vinterdäcket Mazzini SnowLeopard 2 är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 245/45-R19. Mazzini tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för SnowLeopard 2.
SnowLeopard 2 har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Detta vinterdäck har en bredd på 245 mm och en profil på cirka 110 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för SnowLeopard 2 är H. Detta innebär att Mazzini SnowLeopard 2 är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Mazzini SnowLeopard 2. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 252 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Mazzini |
| Modell | SnowLeopard 2 |
| Däckbeteckning | 245/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
Vinterdäcket Ice Friction har en däckbeteckning som är 245/45-R19. Däcket kommer från Pirelli.
Vinterdäck med däckbeteckningen 245/45-R19 och modellnamnet WinterContact TS 860S.
Ett av våra vinterdäck från Pirelli. Detta däck med beteckningen 245/45-R19.
Ett vinterdäck från Hankook. Winter iCept IZ3 W636 har däckbeteckningen 245/45-R19.